There Came an Echo

Before the Echo ve There Came an Echo

There Came an Echo, Iridium Studios tarafından Before the Echo’nun devamı olarak geliştirildi.  Görünüşe göre başlıkta geçen ‘echo’ oyunlar arasındaki tek bağlantı: Bir tip ‘rhythm rpg’ olan ikinci oyun There Came an Echo 2011 yılında yayımlandı. Ses komutuyla işletilen bir strateji oyunu olan ilki ise Before the Echo ise 2015 yılında yayımlandı. Bu ikiliyi yeniden gündeme getirmemin sebebi, There Came an Echo’nun soundtrackinden bir şarkının kendisine alışılmadık bir mecrada yer bulması: Zirvedeki Tv dizisi Stranger Things’in ikinci sezonu.

Bahsi geçen şarkı “Outside the Realm”, kendisini yukarıdaki videoda ve bestecisi Jimmy “Big Giant Circles” Hinson’ın internet sitesinde dinleyebilirsiniz. Şarkı, dizinin ikinci sezonunda birçok defa kullanıldı. İlk olarak, ikinci bölümde Will and Mike arasında geçen can alıcı sahne esnasında karşımıza çıktı.

Big Giant Circles (Büyük Dev Halkalar) aslında Hinson’ın şirketinin ismi. Kendisi Overclocked Remix isimli video oyunu remix sitesinde düzenli olarak yazıyor. Bununla birlikte başka başarılı oyunlar da geliştirdi: En dikkat çekeni Threes, en popüler mobil bulmaca oyunlarından biri. Öne çıkan sanatçılar Ashly Burch, Malukah, Aureylian ve Ronal Jenkees’in yardımıyla, Hinson There Came an Echo için 21 şarkı yaptı. Albümün tamamını Big Giant Circles’ın oyuna ait sayfasında dinleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.