Stranger Things ve Before the Echo

Stranger Things İkinci Sezonunda Before the Echo’dan Bir Şarkı İçeriyor

Stranger Things İkinci Sezonu, ses komutuyla işletilen indie strateji oyunu Before the Echo’dan bir şarkı içeriyor. 2015 yılından bir bilimkurgu strateji oyunu alışılmışın dışında yeni bir mecrada yer aldı.

Stranger Things ve Before the Echo
Stranger Things

Besteci Jimmy Hinson bu konu ile ilgili şunları söyledi;

“Dizinin müzik koordinatörlerinden biri beklenmedik bir anda bana ulaştı ve şarkıma Bandcamp’te rastladıklarını, bir Netflix dizisi için kullanmak istediklerini söyledi… Yayınlanmasından yaklaşık bir hafta öncesine kadar hiçbir resmi onaylama bilgisi almamıştım, bu yüzden açıkçası planın suya düştüğünü düşündüm. Bu acayipti, çünkü dizi bir kod adı altında ortaya çıktı ve şarkının kullanım tanımlaması sözleşmede iken , gerçekten inanılmaz derecede muğlaktı, bu yüzden ‘içerik’ ile ilgili olarak bile gerçekten hiçbir şey bilmiyordum. Şunun gibi şeyler, ‘İki arkadaş konuşuyor ve birbirlerini rahatlatıyor’. Bu yüzden gizemli şovun aslında Stranger Things 2 olduğunu öğrendiğimde ne kadar heyecanlandığımı hayal edebilirsiniz.

“Indie oyun camiasında dahi pek bilinmeyen bir oyunun soundtracki içine gömülmüş o spesifik şarkıyı nasıl bulduklarını hala bilmiyorum. Fakat buldukları için inanılmaz mutluyum ve bunun yanında o şarkı, yalnızca Ashly Burch ve Malukah’nın güzel ve berrak vokalleri için değil o melodiyle her zaman gurur duyduğumdan benim için daima özel olmuştur.”

Stranger Things’in böyle bir sürpriz yapması oyun severleri hem şaşırttı hem de çok sevindirdi. Zira oyun müzikleri çok güzel olsa da kendilerine medyada çok fazla yer bulamıyorlar ve çok fazla bilinmiyorlar. Kim bilir belki de Stranger Things’in bu hareketi diğer birçok dizi için güzel örnek oluşturacaktır.

Yer alan şarkı ise şu şekilde;

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.